Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

petrov.gif

Facebook

Z médií

všechny příspěvky

Kalendář událostí

Dnes < 2023 >  < únor > 
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Akademický bulletin

Akademický bulletin

Rada Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR, v. v. i., se v pondělí 6. února 2023 na svém mimořádném zasedání zabývala podezřením z nevhodného chování ředitele ústavu prof. Miroslava Vaňka a jeho zástupce doc. Pavla Mückeho vůči studentkám Fakulty humanitních studií UK. ...
Jak rozlišit eticky přijatelné a nepřijatelné způsoby využití nových technologií? A jak správně nastavit pravidla, která mají v naší společnosti regulovat vývoj a využívání umělé inteligence? ...
Výsledky výzkumů mohou neplánovaně, často nevědomky posloužit jinému záměru, než který stál u jejich zrodu. Jak může vlivové působení cizí moci ve vědě vypadat a proč jej nepodceňovat, vysvětluje v prosincovém čísle časopisu AB / Akademický bulletin David Honys.
Dvacátá sedmá světová konference o klimatu COP 27 se konala v listopadu 2022 v egyptském Šarm aš-Šajchu. Účastnili se jí vrcholní představitelé států, akademici i zástupci nevládních organizací a zájmových skupin. Někteří z českých účastníků se v pondělí 9. ...

prof. Ing. Zdeněk Žalud, Ph.D.

 

Grantový systém v praxi
 
Přednáška vychází ze zkušeností lektora z pozice předsedy agentury Aktion CR-Rakousko a předsedy jednoho z panelů zemědělských věd Grantové agentury ČR. Kromě fungování obou agentur budou posluchači seznámeni s principy hodnocení a podávání projektů i pro IGA a NAZV. U všech agentur je lektor rovněž úspěšným řešitelem a současně oponentem řady projektů.
 
Přednáška bude vedena formou tipů, jaké jsou podmínky a předpoklady pro sepsání projektové žádosti, zda je vůbec efektivní ji psát, či se zapojit do širšího kolektivu. Obdobně budou objasněny základní body pro hodnocení projektových návrhů.

 
Grantový systém v ČR

Na začátku budou posluchači seznámeni se základní strukturou, principy a terminologií financování výzkumu v ČR a s Informačním systémem výzkumu, který poskytuje údaje o poskytovatelích, veřejných soutěžích, projektech i výsledcích výzkumu.
Na příkladu grantových agentur (GA ČR a TA ČR) budou vysvětleny základní principy posuzovacího řízení a představena nabídka národních programů (zaměřeno na studenty). Na závěr budou shrnuty příklady nejčastějších chyb, vyskytujících se při přípravě návrhu projektu.