Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

petrov.gif

Facebook

Akademický bulletin

Akademický bulletin

Aktuality AV ČR

Středověké a raně novověké textilie z Pražského hradu dokládají nejen vysokou úroveň dobové textilní produkce. Nejvýznamnější sbírku archeologických tkanin v Česku, jež je spojena s konkrétními historickými osobnostmi, přibližuje česko-anglická publikace Textilie z archeologických výzkumů na ...
Tkáňové inženýrství, strategie přežití rostlin, psychologie pracovního zdraví nebo matematická analýza modelů proudění tekutin. To jsou jen některá témata, kterými se zabývají badatelky z pracovišť Akademie věd ČR, jež magazín Forbes zařadil do žebříčku TOP vědkyně Česka 2024.
Když Martin Jindra jako středoškolák srazil na chodbě učitelku chemie, netušil, že se kvůli tomu stane stážistou Otevřené vědy, a nevědomky tím odstartuje i svou vědeckou kariéru. V Ústavu fyzikální chemie J. ...
Čtyři vědci a jedna vědkyně obdrželi 30. září 2024 ve vile Lanna v pražské Bubenči medaile Akademie věd ČR. Imunoložka Helena Tlaskalová-Hogenová, senátor a expředseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš a rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze Milan Pospíšil získali nejvyšší čestné ocenění ...

Sdružení moravských pracovišť

 

010203040404

Akademie věd České republiky je vědeckou institucí, kterou tvoří soustava pracovišť zabývajících se především základním výzkumem a mezinárodní výzkumnou spoluprací. Navazuje na projekt Akademie, vypracovaný v letech 1861-1863 J. E. Purkyněm, na více než dvousetletou tradici starších vědeckých institucí, zvláště Královské české společnosti nauk a České akademie věd a umění, založené J. Hlávkou, a na pozitivní prvky činnosti ČSAV z let 1952-1992.

Sídlem AV ČR je hlavní město Praha. Pracoviště jsou však podle podmínek a potřeb zřizována na celém území České republiky. Sdružení moravských pracovišť AV ČR tvoří devět samostatných ústavů a 15 poboček či detašovaných pracovišť se sídlem v Brně.

Cílem Sdružení moravských pracovišť AV ČR je zejména přispívat k operativní informovanosti, spolupráci a vzájemné pomoci zúčastněných pracovišť, konzultovat společné vědecko-organizační, propagační, ekonomické, sociální a technické úkoly. Sdružení také předkládá podněty, návrhy a požadavky celoakademickým orgánům a reprezentuje členská pracoviště vůči orgánům města Brna a kraje, vysokým školám a regionálním médiím.

Řídícím orgánem sdružení je Rada Sdružení, kterou tvoří ředitelé moravských ústavů, vedoucí poboček a členové Akademické a Vědecké rady AV ČR z Moravy.