Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

petrov.gif

Facebook

Akademický bulletin

Akademický bulletin

Aktuality AV ČR

Velkomoravské elity, profesoři v Praze ve středověku či německá literatura v Česku. Témata z historie a dějin literatury ovládla 15. ročník Cen Nakladatelství Academia. Publikaci Pavla Janouška a kolektivu autorů Dějiny české literatury v Protektorátu Čechy a Morava porota 18. ...
Spolupráce na rozvoji potenciálu studentů a žáků, propagaci a popularizaci vědy i zlepšování života ve městě s využitím vědeckých poznatků. K těmto a dalším bodům se zavázali představitelé Akademie věd ČR a města Brna memorandem o spolupráci v brněnské Nové radnici 11. září 2023.
První místo v jedné z kategorií pro youtubový kanál Zvěd, ocenění Top rated pro podcast Věda na dosah a časopis AΩ / Věda pro každého a finálová nominace pro Vědu fotogenickou. Popularizační projekty Akademie věd ČR bodovaly v 21. ...
Novátorství a významné objevy ve fyzice, biologii i historii vysloužily vědcům ocenění v podobě čestných medailí. Za přínos vědě je badatelkám a badatelům předala 4. ...

Brno je plné vědy, a co víc, s vědou i vědci rozhodně není nuda.

 

Festival vědy je největší vědecko – populární akce v Brně, která se koná každý rok v září.

Od roku 2009 se AVČR účastní Festivalu vědy pod patronátem statutárního města Brna (zpočátku ve spolupráci s Brněnským kulturním centrem a později Hvězdárnou a planetáriem).

V současné době se festivalu kromě akademických ústavů účastní více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, vysokých škol i soukromých společností.

Pro všechny návštěvníky – malé i velké, odborníky i laiky jsou připraveny interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnujeme, nebo co už jsme dokázali. Každý tak na vlastní kůži může zažít, že věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc. 

Vždyť to, že neumíráme na banální nemoci, že cestujeme z jednoho kontinentu na druhý, máme k dispozici světlo ve dne i v noci, máme co jíst a pít, žijeme dvakrát déle než naši předci… To všechno je výsledkem usilovné práce mnoha a mnoha generací zvídavých lidí, vědců všeho druhu.

 

Věda, která hýbe Brnem skutečně umí být okouzlující, uhrančivá, zábavná i překvapivá. Stejně jako lidé, kteří se jí s nadšením věnují. Těšit se můžeme také na spoustu vnitřních, i venkovních expozic, workshopů, Divadlo vědy plné zábavných experimentů nebo na únikovou hru. 

 

Na Festivalu vědy totiž není téměř nic nemožného.