Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast

petrov.gif

Facebook

Akademický bulletin

Akademický bulletin

Aktuality AV ČR

Trilobiti, biblické drama, spektrální geometrie nebo poruchy sluchu. Také těmto výzkumným tématům se věnují noví držitelé prestižního titulu doktor věd. Jedenáct vědců a vědkyň si diplom převzalo ve středu 22. května 2024 ve dvoraně Knihovny Akademie věd ČR od předsedkyně AV ČR Evy Zažímalové.
Na hotelu v Olomouci, Šaškové počmáraní nebo První noc v novém bytě. I tyto písně zazněly 21. května 2024 na koncertu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který vznikl ve spolupráci s Akademií věd ČR. Písňový večer v Divadle Hybernia totiž připomněl nedožité 80. ...
Model otevřeného publikování výsledků a dat je trendem vědeckého světa. Přiklání se k němu stále více výzkumných institucí. Otevřený přístup se navíc stává podmínkou i poskytovatelů finančních prostředků, jako jsou grantové agentury. ...
Česká republika je po Polsku druhou zemí, kde se otevírají excelentní vědecká centra Dioscuri, jež vznikla v rámci programu iniciovaného německou Společností Maxe Plancka. ...

Brno je plné vědy, a co víc, s vědou i vědci rozhodně není nuda.

 

Festival vědy je největší vědecko – populární akce v Brně, která se koná každý rok v září.

Od roku 2009 se AVČR účastní Festivalu vědy pod patronátem statutárního města Brna (zpočátku ve spolupráci s Brněnským kulturním centrem a později Hvězdárnou a planetáriem).

V současné době se festivalu kromě akademických ústavů účastní více než čtyři desítky vědecko-technických institucí, populárně-vzdělávacích organizací, vysokých škol i soukromých společností.

Pro všechny návštěvníky – malé i velké, odborníky i laiky jsou připraveny interaktivní ukázky toho, čemu se právě teď věnujeme, nebo co už jsme dokázali. Každý tak na vlastní kůži může zažít, že věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc. 

Vždyť to, že neumíráme na banální nemoci, že cestujeme z jednoho kontinentu na druhý, máme k dispozici světlo ve dne i v noci, máme co jíst a pít, žijeme dvakrát déle než naši předci… To všechno je výsledkem usilovné práce mnoha a mnoha generací zvídavých lidí, vědců všeho druhu.

 

Věda, která hýbe Brnem skutečně umí být okouzlující, uhrančivá, zábavná i překvapivá. Stejně jako lidé, kteří se jí s nadšením věnují. Těšit se můžeme také na spoustu vnitřních, i venkovních expozic, workshopů, Divadlo vědy plné zábavných experimentů nebo na únikovou hru. 

 

Na Festivalu vědy totiž není téměř nic nemožného.